KOTŁY GAZOWE
Szukasz taniego
ogrzewania domu?
Chcesz komfortowo ogrzewać dom dbając o czyste powietrze? Wybierz gazowy kocioł kondensacyjny.
ZAPYTAJ O OFERTĘ

Co to jest kocioł gazowy?

To urządzenie, które nie tylko zapewnia, ale również utrzymuje pożądaną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach oraz podgrzewa ciepłą wodę użytkową. Dzięki najnowocześniej technologii kocioł gazowy jest dużo bardziej ekologiczny w porównaniu do innych rodzajów kotłów. Przy odpowiednim zaprogramowaniu jego praca staje się niemal bezobsługowa. Dodatkowo kotły gazowe w naszej ofercie posiadają wysoką sprawność.

Jak działa kocioł gazowy?

Piec gazowy działa w oparciu o dostarczane mu paliwo, jakim w tym przypadku jest gaz. Dostaje się on do palnika, w którym powstaje iskra, dzięki której paliwo zaczyna się palić. To z kolei umożliwia podgrzewanie wody, która przepływa przez wymiennik ciepła. Na dalszym etapie pracy pieca gazowego olbrzymią rolę odgrywa pompa obiegowa, zwana również cyrkulacyjną. Odpowiada ona za obieg wody w instalacji grzewczej.

Jak wygląda wycena?

W ramach naszych usług gwarantujemy fachowe doradztwo w zakresie wyboru rodzaju kotła gazowego do posiadanej instalacji grzewczej oraz doboru mocy dopasowanej do indywidualnego zapotrzebowania.

Co składa się na koszt instalacji?

Koszt instalacji kotła gazowego składa się z kilku głównych elementów: kocioł gazowy, bufor ciepła, zasobnik c.w.u., sterownik, zabezpieczenia hydrauliczne i elektryczne, wszystkie inne niezbędne materiały takie jak rury, rurociągi itp., pozyskanie dotacji, usługa montażu, uruchomienie gwarancyjne.

Jakie są rodzaje kotłów gazowych?

Główne kryterium podziału rodzaju kotłów gazowych to:
- Kotły jednofunkcyjne
- Kotły dwufunkcyjne
Kocioł jednofunkcyjny pozwala na ogrzewanie domu, czyli podgrzewa wodę w instalacji centralnego ogrzewania. Modele pieców dwufunkcyjnych gazowych dają natomiast możliwość przygotowania także ciepłej wody użytkowej w przepływowym wymienniku. Do kotła jednofunkcyjnego potrzeba w tym celu dokupienie zasobnika ciepłej wody użytkowej, który najczęściej instalowany jest w pobliżu pieca.
1) kocioł gazowy kondensacyjny 1-funkcyjny, 
2) kocioł gazowy kondensacyjny 2-funkcyjny

Jak wygląda montaż kotła gazowego?

Montaż kotła gazowego to proces, który zazwyczaj obejmuje kilka kluczowych etapów. Po wyborze odpowiedniego miejsca, zgodnie z zaleceniami producenta, jak również lokalnymi przepisami oraz uwzględnieniu przewodów gazowych i instalacje wodno-kanalizacyjną, następuje przygotowanie podłoża pod sam kocioł. W tym wywiercenie odpowiednich otworów na rury i przewody. Następnie dokonuje się właściwej instalacji kotła gazowego, podłączenia go do instalacji gazowej, łącząc go z gazowym źródłem zasilania. W kolejnym kroku instalator podłącza kocioł gazowy do systemu wodno-grzewczego, jak również do sieci elektrycznej. Na końcu przeprowadza się testy, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo, oraz dokonuje się ewentualnych regulacji, by zapewnić optymalną wydajność i efektywność instalacji.

Kotły gazowe w naszej ofercie

De Dietrich

Kotły firmy De Dietrich nie bez powodu są uznawane za jedne z najlepszych dostępnych na rynku, jest to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie innowacyjne rozwiązania o najwyższej klasie energetycznej. Modele tej firmy można zakupić w wersji naściennej 2-funkcyjne z fabryczną regulacją mieszanki gazowo-powietrznej.

Viessmann

Gazowe kotły kondensacyjne Viessmann przekonują kompaktową budową, wysoką sprawnością energetyczną i niezawodną jakością zapewniającą ciepło. Gazowy system grzewczy wyróżnia się ponadto przyjazną dla użytkownika konstrukcją i łatwą obsługą. Modele te oferują niezwykle komfort dla ogrzewania mieszkań i domów jednorodzinnych.

Vaillant

Vaillant jest dostawcą efektywnych rozwiązań systemowych techniki grzewczej. W opracowaniu swych produktów uwzględnia potrzeby klientów, którzy pragną połączyć oszczędne korzystanie z zasobów naturalnych z wysokim komfortem. Do zalet tego typu rozwiązania można zaliczyć: wysoką sprawność przy niskim zużyciu gazu i energii elektrycznej oraz niezawodna solidność

Saunier Duval

Nowe, wydajne kotły kondensacyjne z jednym lub dwoma zintegrowanymi zasobnikami wyposażone są w nowoczesną automatykę gazową, kontrolująca i optymalizująca proces spalania gazu w sposób ciągły, który sprawia, że instalacja pracuje zawsze z najniższym możliwym poborem mocy. Rozwiązanie to gwarantuje komfort cieplny przy najniższych kosztach bieżących.

BAXI

Wysokiej klasy, nowoczesny kocioł gazowy kondensacyjny Baxi wyróżnia się doskonałą niezawodnością oraz parametrami, dzięki którym może plasować się wśród najlepszych produktów w swojej kategorii. Konkurencyjny dla najbardziej znanych marek producentów kocioł Baxi jest skontrolowany oraz skoordynowany do pracy. Wysoka sprawność urządzenia gwarantuje codzienne użytkowanie bez awarii oraz łatwość obsługi.

Wybierz swój kocioł gazowy z Inową

Bezpłatna konsultacja
i dobór rozwiązania

W ramach bezpłatnych konsultacji przeprowadzimy obliczenia, na podstawie których fachowo doradzimy Ci wybór odpowiedniego kotła gazowego dopasowanego do indywidualnych potrzeb

Montaż i serwis systemu

Zapewnimy możliwość krótkiego terminu montażu, uruchomienia oraz konfiguracji urządzenia, jak również bieżącą obsługę zgłoszeń reklamacyjnych

Satysfakcja z użytkowania

Zapewnimy Ci radość z niskich rachunków za energię elektryczną i ciepło przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne
Weronika Solawa
Weronika Solawa
2024-03-01
Firma wykonała projekt fotowoltaicznej w ciągu tygodnia, montaż w kolejnym tygodniu. A ja cieszę się teraz z niskich rachunków i planuję założyć klimatyzację. Też w Inowa. Polecam też na montaż solarów, montowali u sąsiadów.
Robert Pałac
Robert Pałac
2024-03-01
Polecam, solidna firma, miła i kompetentna obsługa klienta.
artur starościk
artur starościk
2023-12-05
Bardzo przyjazne miejsce.
Cezary Drenda
Cezary Drenda
2023-10-18
Firma godna polecenia! Obsługa klienta na najwyższym poziomie, szybka i profesjonalna instalacja inwestycji!
Mirosław Zawada
Mirosław Zawada
2023-09-13
Profesjonalne i rzetelne podejście do tematu. Szybka i dokładna wycena oraz montaż instalacji gazowej ( kotła wraz buforem).
Andrzej Dziędziel
Andrzej Dziędziel
2023-08-01
Jestem MEGA !!!! zadowolony począwszy od rozmowy z Przedstawicielem, poprzez montaż i instruktarz. polecam z całego serca. szybko sprawnie i czysto.
Kinga L
Kinga L
2023-07-31
Zdecydowanie najlepsza firma w małopolsce. Solidność, terminowość a przede wszystkim kontakt.

Korzyści z kotła gazowego

Co zyskujesz?

Najtańsze bezobsługowe źródło energii

Łatwy i wygodny sposób na ogrzewanie domu
Oszczędzasz na częstych serwisach wymaganych przy rozwiązaniach konwencjonalnych

Nowoczesna technologia, która daje korzyści finansowe

Możliwość montażu niemal w każdym pomieszczeniu – brak spalin

Współpracując z nami nie musisz nawet wychodzić z domu

Kontakt

Zostaw swój numer, a my się z Tobą skontaktujemy

    Współpracują z Nami