Informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, od dnia 16.03.2020 r. kontakt z naszym biurem odbywać się będzie wyłącznie drogą telefoniczną i mailową w godzinach 10.00 - 12.00.
Przepraszamy za utrudnienia.

Kolektory próżniowo-rurowe

Zobacz nasze realizacje instalacji fotowoltaicznych!
Montujemy na terenie woj. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Kolektory słoneczne Kolektory próżniowo rurowe oferowane przez firmę Inowa to konstrukcje, które składają się z dwuściennych rur szklanych absorbujących promieniowanie słoneczne. W rurze próżniowej znajduje się miedziana rurka cieplna (heat-pipe) wypełniona niewielką ilością płynu niskowrzącego, który zaczyna parować już w temperaturze 25 stopni C. Wytworzone w ten sposób ciepło dostarczane jest za pomocą płynu solarnego do wężownicy w zbiorniku. Ciepła woda przekazywana jest już wprost do instalacji w Twoim domu.

Aby zrozumieć zasadę działania rur kolektorów próżniowych, najlepiej porównać je do termosu. Podobnie jak w nich, próżnia stanowi doskonałą izolację, która jednocześnie pozwala na przenikanie promieni do wnętrza i uniemożliwia utratę ciepła. Dzięki takim rozwiązaniom kolektory próżniowe spełniają swoje zadanie także w okresach przejściowych oraz w zimie. Jesienią i wiosną są o 20% sprawniejsze od kolektorów płaskich, zimą zaś ich skuteczność jest o 40% większa.

Budowa zestawu solarnego.

Kolektor słoneczny rurowo próżniowy

  1. Kolektor słoneczny rurowo-próżniowy – o liczbie rur dostosowanej do liczby mieszkańców i ich zapotrzebowania na wodę.
  2. Zbiornik na ciepłą wodę z dwoma wężownicami (elementami grzejącymi).

Dolna wężownica ogrzewa wodę za pomocą energii słonecznej, dzięki przepływającemu przez nią płynowi solarnemu. Górna wężownica jest podłączona do istniejącej instalacji grzewczej i dogrzewa wodę, gdy nasłonecznienie nie jest dostatecznie mocne.

  1. Pompa, dzięki której gorący płyn solarny dostarczany jest z kolektora do zbiornika na wodę. Tam oddaje swoją temperaturę, a następnie już schłodzony pompowany jest z powrotem do kolektora w celu ponownego nagrzania.
  2. Sterownik elektroniczny, na którym ustawia się żądaną temperaturę ciepłej wody. Steruje on pracą kolektora słonecznego poprzez sterowanie przepływem płynu solarnego oraz pracą dodatkowego źródła ciepła (prądu lub kotła grzewczego), które dogrzewa wodę do pożądanej temperatury wtedy, gdy z powodu małej ilości światła słonecznego, nie została ona wystarczająco nagrzana przez kolektor słoneczny.

Jak każdy z nas, i Ty z pewnością odczuwasz rosnące ceny gazu i prądu. W ciągu ostatnich dziesięciu lat ich ceny wzrosły trzykrotnie. Jesteśmy pewni, że system solarny z całą pewnością jest inwestycją, która w krótkim czasie przyniesie spodziewane zyski w postaci oszczędności w portfelu

Bezpłatna konsultacja