Informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, od dnia 16.03.2020 r. kontakt z naszym biurem odbywać się będzie wyłącznie drogą telefoniczną i mailową w godzinach 10.00 - 12.00.
Przepraszamy za utrudnienia.

Kolektory próżniowo rurowe CPC

Zobacz nasze realizacje instalacji fotowoltaicznych!
Montujemy na terenie woj. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Kolektory słoneczne CPC swoją budową przypominają kolektory próżniowo-rurowe typu heat-pipe. W rurze próżniowej znajduje się miedziana rurka cieplna, wypełniona płynem niskowrzącym, która przenosi ciepło do przepływającego wymiennika ciepła (glikolu) w głowicy kolektora. Cały proces oddawania ciepła z kolektora do zasobnika odbywa się identycznie jak w kolektorze próżniowo rurowym typu heat-pipe.

Kolektory CPC zostały wyposażone w dodatkowe, specjalnie profilowane paraboliczne lustra aluminiowe pokryte unikalną powłoką MIRO-SUN. Dzięki tej technologii promieniowanie słoneczne padające na przestrzeń między rurami kolektora odbijają się od zwierciadła CPC i wracają na powierzchnię absorbera zwiększając wydajność urządzenia nawet o 30%. Bez względu na kierunek padania promieni, lustra skupiające całkowicie odbijają światło na rurach próżniowych.

Kolektor próżniowo rurowy CPC dzięki zamontowaniu pod rurami parabolicznymi luster, których geometria krzywizn została specjalnie zaprojektowana dla naszej szerokości geograficznej ma większą powierzchnię apertury, przy zachowaniu kompaktowego rozmiaru urządzenia. W ten sposób kolektor próżniowo rurowy CPC o mniejszej powierzchni brutto jest w stanie wyprodukować więcej energii w porównaniu z tradycyjnymi zestawami kolektorów próżniowo-rurowych typu heat-pipe. Kolektory te, z uwagi na budowę oraz wydajność, znajdują zastosowanie zarówno w zestawach do przygotowania ciepłej wody użytkowej, jak i do wspomagania centralnego ogrzewania.

Zalety kolektora CPC:

  • wysoka sprawność dzięki zastosowaniu zwierciadła parabolicznego
  • duża powierzchnia apertury przy zachowaniu kompaktowego rozmiaru
  • certyfikat Solar Keymark
  • wysoka wydajność
  • grubość rur szklanych – 2mm

Bezpłatna konsultacja